Seo Araçları Tavsiye Edilen Araçlar

 • SEO Araçları – Tavsiye Edilen Araçlar
 • Firmanızı www.firmarehberikonya.com Firma Rehber Sitesine ekleyerek başlayabilirsiniz
 •  GOOGLE WEB YÖNETİCİSİ ARAÇLARI

  Sahip olduğunuz Google hesabı ya da yeni oluşturacağınız bir hesapla bu aracı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.Tek yapmanız gereken web sitenizi yönettiğiniz siteler arasına ekledikten sonra talep edilen doğrulama işlemini yapmanız. Doğrulama işlemi için Google iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle Google web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor. Web sitenizi ekledikten sonra size sunulan bir çok gelişmiş optimizasyon ve raporlama aracından ücretsiz faydalanabiliyor olacaksınız. Bu araçlar web tarama hatalarının raporlanması, içerik analizi, web sitesi bağlantılarının incelenmesi gibi çok gelişmiş ve faydalı araçlar. Sadece Google’ın sunduğu web yöneticisi araçları bile web sitenizin en doğru şekilde optimizasyonu için yeterlidir.

  Google Web Yöneticisi Araçlarından ücretsiz faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

  http://www.google.com/webmasters/tools/?hl=tr

   YAHOO! SITE EXPLORER

  Yahoo Site Explorer click here ile aynı Google web yöneticisi araçlarında olduğu gibi web siteniz için birçok analiz aracı sunulmakta.Bu araçları kullanmak için yine Google’da olduğu gibi bir hesap oluşturmanız ve web sitenizi ekledikten sonra doğrulama yapmanız gerekmekte. Doğrulama işlemi için Yahoo iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle Yahoo web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor.

  Yahoo! Site Explorer aracından faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

  https://siteexplorer.search.yahoo.com/

   MSN WEBMASTER CENTER

  MSN Webmaster Center diğer web sitesi yöneticisi araçlarında olduğu gibi web siteniz için birçok analiz aracı sunulmakta. Bu araçları kullanmak için diğerlerinde olduğu gibi bir hesap oluşturmanız ve web sitenizi ekledikten sonra doğrulama yapmanız gerekmekte. Doğrulama işlemi için MSN iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle MSN web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor.

  MSN Webmaster Center aracından faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

  http://webmaster.live.com